• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید مرتضي آقاجاني
نام پدر: عباس
تاریخ تولد: 15/03/1335
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: بستان
تاریخ شهادت: 14/09/1360

سال 1335 غنچه اي از باغ زندگي بر شاخسار عشق، آغاز به رويش کرد. نامش را به عشق علي مرتضي‌(ع)، «مرتضي» گذاردند. وي در کنار پدر و مادر متدين خود با آداب و رسوم مسلماني پرورش يافت اما ديري نپایید که بازي سرنوشت، در سن 2 سالگي وي را از سايه پدر محروم کرد.

 

با هوش و ذکاوت بالا و علاقه فراوان در مقطع کارشناسي رشته شيمي از دانشگاه «اصفهان» مدرک گرفت. مواقعي نيز به فعاليت علمي و مسابقات فرهنگي مي‌پرداخت. در طول عمر پربارش به تأسيس کتابخانه«مسجدعلي» اقدام کرد و در امور مذهبي و مسجد مشارکت داشت.

 

در عزلت و تنهایي با جامه عشق و وضوي طهارت، دل خود را با عبوديت پروردگار منور مي ساخت و با حلاوت آيات آسماني عقد مي بست. خوش خلقي و خوش برخوردي از صفات آشکار وي بود. پس از انقلاب، مکتب توحيد «مسجد علي خوراسگان» و پايگاه قرآني را تشکيل داد و در پيشبرد اهداف اسلامي فعاليت کرد.

 

عشق به کسب رضاي خدا، دفاع از وطن و حمايت امام (ره) و حفظ ناموس در وجودش موج مي زد تا که اين بزرگ مرد، با مردانگي تمام داوطلبانه قدم به «ميعادگاه بستان» نهاد و طي مصاف با کفر صدامي، پس از آزادسازی آن منطقه، خود بر اثر ترکش خمپاره در تاريخ 14/9/1360 به لقاءا... پيوست.