• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید رسول ابراهيمي
نام پدر: حسن
تاریخ تولد: 03/07/1351
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: فاو
تاریخ شهادت: 29/01/1367

سال 1351 به جمع زمينيان پيوست. با پدر و مادری که سرشار از صفای دل بودند، صفا کرد و وجودش را غرق بحر فنا کرد. ديوانه عشق خداوندي بود و سر از پا نمي‌شناخت. همواره در محافل دلسوختگان حق حاضر بود و غزل بندگي، آيه­هاي نور و حديث سرور اهل يقين را زمزمه مي­کرد و با توسل به معصومين(ع)، آیینه غبار گرفته سينه را جلا مي داد. در بزم دوستان با خوش خلقي، جام شادي را به گردش در مي آورد و همواره احترام به افراد را در لوح خاطر داشت.

در پي کسب علم، 8 سال با کاروان دانش آموزان همراه شد و این همراهي درست زماني بود که امت بيداردل، حديث بيداري را به رهبري مقتداي خود زمزمه مي‌کردند. پس از آن به فرمان امام خمینی(ره) که حسين زمان او بود، به جنگ يزيديان رفت تا آنان را به لجنزار تاريخ فرستد.

در کمتر از يک ماهی که در جبهه ها حضور داشت، مردانه از ذره ذره‌ خاکش دفاع کرد و سال 1367 در «فاو» بر اثر برخورد ترکش، عاشقانه رداي سرخ شهادت را بر تن کرد و به افلاکيان پيوست.

 

فرازي چند از وصيت نامه شهيد بزرگوار:

« ... از امت حزب ا... مي خواهم که گوش به فرمان امام (ره) کنند قدم به قدمْ از فرمان امام سرزدنْ از فرمان خدا و فرمان پيامبر سرزدن است. توصيه مي کنم که امام را مثل مردم کوفه تنها نگذاريد و وفادار به ايشان باشيد....»