• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید رضا ابراهيمي
نام پدر: حسن
تاریخ تولد: 03/04/1310
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: عملیات والفجر مقدماتی
تاریخ شهادت: 21/11/1361

میلاد سرو قامتی سبزپوش از گلشن نورانی عشق و از تبار رشادت، سال 1310 خاک گردون را غریو گل و شادی کرد. در خانواده­ای پایبند به دین و مذهب، پرورش یافت. تلاوت آیات سپید هدایت و سعادت را در اوان کوچه­های کودکی به لوح ضمیر سپرد و کلام ائمه اطهار (ع) را نصب العین سرای وجودش کرد.

در نیایش­های سبز بر کرانه خوان جاوید، وصل یار می طلبید و بر آن بود تا به خیل «فی کان یرجوا لقاء الله» بپیوندد.

در کوی اهالی شجره طیبه، مداحی جان­سوز بود که در محافل و عزاداری­ها داغ حسین(ع) و یارانش را مدام تکرار می کرد. به گاه کار و تلاش، با انجام کارهای مختلف از جمله کشاورزی و دامداری به فعالیت پرداخت.

چند صباحی جهت کار روانه تهران شد که با مردان انقلابی حشر و نشر یافت. لذا با فعالیت در ابعاد متفاوت انقلابی، در مبارزه با طاغوت سهیم شد به­طوریکه به­خاطر تلاش­های چشمگیرش بارها مورد تعقیب و تفتیش ساواک قرار گرفت.

در اوان جوانی با دختری عفیف، پیمان زناشویی بست که 8 فرزند ثمره این ازدواج فرخنده است.

تلاش­های آن بزرگوار در راستای اهداف انقلاب و ترویج فرهنگ اسلامی، با پیروزی انقلاب همچنان ادامه یافت. با یورش تزویرفروشان جاهل به مرزهای اسلامی، لباس سبز جهاد بر تن کرد و با سمت راننده آمبولانس مدت 3 ماه در خیل دلاوران سبزاندیش فعالیت کرد.

نهایت در تاریخ 21/11/61 در عملیات «والفجر مقدماتی» در میهمانی خون و آتش؛ به پروازی ملکوتی نایل گشت و برای همیشه در دیار یار سکنی گزید.