• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید حسن ابوالحسني
نام پدر: بمانعلی
تاریخ تولد: 06/02/1344
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: خوزستان
تاریخ شهادت: 21/03/1366

سال 1344 در دياري که مردمان از دل زاينده رودش زندگي و هستي بر مي گرفتند؛ به زمينيان پيوست. در نگارخانه‌ الست، آنگاه که نقاش ازل به کلک خداوندي اش زيباترين نقوش را بر بوم آفرينش کشيد، «حسن» را نگارگري عشق خویشتن آموخت.

اين چنين شد که وي در شب­های تنهایي خويش، با خامه خيال بر صحيفه­ی دل نقش دلدار مي کشيد و با سوداي عشقش هستی را رنگين مي کرد و برآن بود تا زيباترين نشان را بر پيکر هستي نشاند آنگونه که تحسين همگان را برانگيزد؛ پس سر در امر دلدار سپرد تا هر چه او گويد به ديده‌ منت به جاي آورد.

به گاه نيايش، سر عبوديت بر آستان الوهيت مي سایید و با مرور صحيفه حق، آرامش را حاکم بر وجود خويش مي کرد. او که در هلهله غريب زندگي، عشق را پاسخ گفته و در جمع عاشقان کوي يار جاي گرفته بود، دستان مهربانش نويد محبت مي داد و خلق خوشش مژده متانت و احترام.

به گاه آموختن يک چند ـ تا پايان مقطع ابتدایي ـ طفل وجود را به آموزگار دانایي سپرد تا سطر سطر کتاب معرفت را در لایه لايه های ذهنش جاي دهد. پس از آن در جرگه بيدار دلان جاي گرفت و همان گونه که از ژرفاي نگاهش آشکار بود تنها خود را نمي بيند ازینرو به گاه تاختن دشمن از ميهن دفاع کرد و در مکتب حسين (ع) با دم الهي او عشق، شهادت و ايثار را فرا گرفت.

 

يکسال با قبول مسئوليت هاي متعدد چون آرپيچي زني، تکاوري، غواصي و ... در راه پر مخاطره اما نوراني حسين(ع) گام برداشت و آتش قهر خداوند را به تصوير کشاند تا اينکه سرانجام سال 1366 در منطقه «مائوت»، در اثر اصابت تيري به شکمش اذن دخول به حريم کبريا يافت.