• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید محمد جواد اتحادي ابهری
نام پدر: مرتضی
تاریخ تولد: 01/01/1357
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: طلائیه
تاریخ شهادت: 26/06/1367

سال 1357 هنگامي­که بهار پرچم شکوفه­ها را بر درختان برافراشت و شروع دوباره ای را اعلام کرد، آن زمان که صداي الله اکبر عرش را مي شکافت و در و ديوار بوي خون مي داد؛ کودکي در بحبوحه انقلاب و درگيري­ها تولد يافت که او را به عشق غريب الغربا و فرزندش، «محمد جواد» نام گذاردند.

 

در خانه اي که رايحه آسماني از آن مي آمد و شميم عشق به حسين(ع) آن را فراگرفته بود؛ پرورش يافت. پدرش قبل و بعد از انقلاب فعاليت هاي مستمري در صحنه اجتماع داشت و در فعالیت­های بسيج مشارکت مي کرد.

 

محمدجواد هم در باغ تقوای والدين، دوران کودکي را سپري کرد و قدم به محفل سبز علم نهاد و تا مقطع سوم راهنمايي ادامه تحصیل داد و پس از آن ترک تحصيل کرد و همراه پدر در کارخانه آجر کار می کرد.

 

 وی فردی ساعی و پشتکار بود و با چهره ای مهربان که لطف خاصي به پدر داشت، ياري رسان او بود. به گاه سربازي، لباس سبز پاسداري بر تن نمود و براي خنثي کردن مين به منطقه «طلائیه» اعزام گشت و پس از چهار مرتبه حضور در محل انجام وظيفه، سرانجام در تاريخ 26/6/1367 با انفجار مين براي هميشه به عرشيان پيوست.