• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید محمد رضا احتشامي
نام پدر: حسین
تاریخ تولد: 06/08/1342
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: عین خوش
تاریخ شهادت: 19/08/1361

سال 1342 در حومه«ابهر اصفهان» در آشيانه­اي سرشار از نور ايمان و معنويت تولد يافت. به گاه فراگيري علم، قدم در محفل استاد نهاد و با عشق و علاقه ای وافر تا مقطع ديپلم ادامه تحصيل داد. به منظور ترويج احکام ديني، مدتي از کلاس­هاي «حجت الاسلام قرائتي» بهره برد و سپس به عنوان مدرس به تعلیم شاگرداني چند اهتمام ورزيد.

با به پا خيزي گروه­هاي توفنده انقلابي، در عرصه هاي تظاهرات شرکت داشت و با اين امواج خروشان، همگامي می کرد.

با پيوستن به بسيجيان غيور، در جلسات و فعاليت­هاي فرهنگي مشارکت می کرد و مواقعي نيز در امور ورزشي اهتمام مي ورزيد. هماره به مطالعه کتاب های علمي مي پرداخت و روح پرفتوحش به گلشن رموز عشق تعلق خاطر مي يافت و متعبد حضرت يار مي گشت.

در خانواده نیز، فردي مسئول و دلسوز بود. با شروع جنگ تحميلي در سمت مربيگري به قافله حق پيوست و پس از 3 ماه حضور نوراني در جبهه ها سرانجام در تاریخ 19/8/1361، با برخورد ترکش به پهلو و شکم در منطقه «عين خوش»؛ براي هميشه به سوي يار پرگشود.

 

فرازي چند از وصيت نامه شهيد بزرگوار:

«... اي جوانان، مبادا زير بار ذلت برويد و تن به ذلت بدهيد و مبادا مرگ در راحتِ خواب را بر مرگ در ميدان جهاد ترجيح دهيد. مبادا چشمان خود را ببنديد و پا روي خون شهيدان بگذاريد که فرداي قيامت در برابر شهدا خجل خواهيد بود....»