• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید اکبر احمدسفند
نام پدر: علی
تاریخ تولد: 01/01/1352
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: سقز
تاریخ شهادت: 23/07/1370

شکوفه وجودش بهار 1352 بر درخت حیات جوانه زد و با شکوفا شدنش، طراوت آسمان و زمین بهاری سال نو را دوچندان کرد. در پناه عشق عارفانه خانواده پرورش یافت. پدرش راوی مصایب اهل بیت (ع) در مراسم عزاداری ها بود از این رو چراغ فروزان محبت به بزرگان دین در دلش برافروخته شد و گوهر وجودش آبستن معارف الهی گشت.

به گاه تعلم مدت کمی _تا مقطع ابتدایی_مقیم سرای علم بود و پس از آن بازوان پرتوان خویش را پا‌به‌پای پدر و برادرانش در کسب امرار معاش حلال، صرف کشاورزی کرد. خوشرویی، صبر و استقامتش زبانزد همگان بود به طوری که دیگران در ژرفای اقیانوس دلش، جان را صفا می دادند و از در کنار او بودن به حظی وافر دست می یافتند. در حریم امن مسجد، کبوتر دلش را به پرواز در
می آورد و با انجام عبادت و راز و نیاز با خداوند؛ آیت اخلاص و ایمان شده بود. 

ندای کوبنده خضر زمان، سرود بیداری و نوید آزادی را زمزمه کرد. «اکبر» همگام با انقلابیون گوش جان به ترنم سحرگاهی ولایت سبز سپرد و با ایمان راسخ به تبار خمینی کبیر پیوست و حضورش را در راهپیمایی­ها اعلام کرد.

با هجوم و حمله ناجوانمردانه غاصبان زمان، به قبیله مریدان حسین (ع) روی نهاد. در پادگان «21 حمزه تهران» دوره آموزش نظامی را گذراند  و پس از آن به جرگه جان برکفان پیوست. 4 ماه در کنار همرزمانش با استقامت و ایمان مبارزه کرد تا این که در تاریخ 23/7/1370 با اصابت تیر بر سرش در منطقه «سقز» واصل به آرزوی همیشگی اش، شهادت گشت و همنشین افلاکیان.