• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید احمد احمدی
نام پدر: کریم
تاریخ تولد: 02/03/1340
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: شرق دجله
تاریخ شهادت: 22/12/1363

سال 1340 در شهری که هنوز یاد و خاطره او را در ذهن کوچه پس کوچه های خود دارد، شهر «خوراسگان» به جمع زمينيان پيوست. نسیم دلنواز نصایح پدر و شکوفه­های مهربانی مادر پیوسته زینت بخش لحظات زندگی اش بود به طوری که در شمیم روح نواز آن­ها پرورش می یافت و جانش را به سوی تعالی راهبر بود. آن چه در خاطرش می­گذشت یاد شیرین محبوب بود و بس که با انجام تکالیف شرعی و حضور در نماز جماعت آن­ها را به کار می­بست.  گلبوته های سپید کلام الهی همنشین لحظات
بی قراری اش بود که در پناه آن ها دلش آرام می گرفت. بر آن بود تا خود را از ورطه ندانستن به کرانه دانستن برساند. از این رو گاه آموختن که فرا رسيد،يک چند ـ تا پايان مقطع ابتدایي ـ به مدد راهنمایي آموزگار عزمش را بر تحصیل استوار کرد. پس از آن کمر همت بر کار کردن استوار کرد و مدتی در کارخانه بافندگی پروین کار کرد و سپس به شغل نقاشی ساختمان روی آورد. شکوفه تبسم و لبخند پیوسته بر سیمایش نقش بسته بود و دیگران شریک محفل شاد دلش می کرد. با چشم محبت و احترام به پدر و مادرش می نگریست و در طرفه العینی خواسته هایشان را اجابت می کرد. دل آگاه و بيدار «احمد» با دیدن بی­عدالتی­های حکومت طاغوت ساکت ننشست و قیام را بر قعود ترجیح داد. با عضویت در بسیج مسجد و شرکت در راه پیمایی­ها، تظاهرات و بیداری­های شبانه در برانداختن خانه سست عنکبوت گونه رژیم پهلوی سهیم و شریک شد. مدتی از فرونشاندن دم آتشین ستم در وطن نگذشته بود که خصم نامراد تاختن آغاز کرد. عشق دفاع وطن از گرماگرم دشت­هاي نبرد او را به سوي خويش فرا خواند و او عزم ميدان کرد. حدود یک سال و نیم خاک تبدار جبهه شاهد حماسه ها و ایثارهایش در سمت بی سیم چی و غواص بود.
فرجام او که وصال یار را مقدم بر هر خواسته­ای می دانست در تاریخ 22/12/1363 در منطقه «هورالهویزه» در عملیات «بدر» با صابت تیر بر گلوی نازنین اش به شهادت می رسد و ساکن کوی یار می شود.