• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید محمد احمدي پزوه
نام پدر: قربانعلی
تاریخ تولد: 21/02/1340
محل تولد: خوراسگان
محل شهادت: خرمشهر
تاریخ شهادت: 02/03/1361

سال 1340 دفتر زندگيش به نام محمد خاتم الانبياء (ص) گشوده شد و بهار
زندگي اش در «خوراسگان» اصفهان شکفتن گرفت. تحصيلات خود را در سوم راهنمایی به اتمام رسانيده بود که به استخدام ارتش درآمد اما پس از چندي به دليل پيشنهاد روس­ها برای عضويت در سازمان امنيت، از ارتش فرار کرد و چهارسال، دبيرستان را به صورت متفرقه ادامه داد و با معدل بالا موفق به دریافت مدرک دیپلم گردید. اين وجود درخشان در همه حال، دستگير پدر در کشاورزي و ياري رسان مادر در امور منزل بود و اوقات فراغت را به مطالعه کتاب های علمي، مذهبي و هنري
مي گذراند. ساخت کلت و سوار نمودن تفنگ 116 ميليمتري بر روي نفربر پي ـ ام و ... از جمله ابتکارات وي است. همواره لوح دلش آکنده از تلاوت قرآن و پيشاني اش انيس سجاده نور بود. اين چهره هميشه بيدار، با تلاش و تکاپویي مستمر در راهپيمایی­ها و فعاليت­هاي قبل و بعد از انقلاب حضوري توفنده داشت.

پس از اتمام درس و مدرسه، چهارماه به جبهه هاي نبرد در «افغانستان» رفت اما با شروع جنگ تحميلي روح قدسي اش به ولايت عاشقان شتافت. نهايت در تاریخ 2/3/61 در خونين شهر، با اصابت گلوله به قلب نازنينش کالبد آسماني­اش، لاله گون شد و براي هميشه غروب کرد.

 

فرازي چند از وصيت نامه شهيد بزرگوار:

«... مي خواهم به برادران در اصفهان و جاهاي ديگر که از آنها دورم و شايد ديگربار آن­ها را نبينم، يادآور شوم که آينده اين انقلاب درخشان است و جهان شمول. من از همه مردم مسلمان و مؤمن توقع دارم که وظيفه مقدس خود را که زنده نگهداشتن اسلام راستين و حمايت از امام امت است انجام دهند و از هيچ نهراسند....»