• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
شهید اصغر اردشیری
نام پدر: اکبر
تاریخ تولد: 00/00/1349
محل تولد: وراسگان
محل شهادت: شلمچه
تاریخ شهادت: 21/03/1367

سال 1349روستای «خاتون آباد اصفهان»، پذیرای قدوم مبارکش شد. در دامان پدر و مادری پرورش یافت که آموزگاران عشق و ایمان بودند. از این رو جان و دلش مرغی شد مستعد پرواز و رهایی یافتن از قفس تنگ و تاریک جسم و عاشقانه به وصال یار دست یافتن.

آن چه در دل می پروراند کسب فضیلت و معرفت بود در این راستا سالک راه علم و دانش شد و در پی به دست آوردن حق و حقانیت برآمد. همت عالی­اش توانست با به دست آوردن نتایج ارزشمند تا مقطع دیپلم رهرو مسلک علم آموزان باشد.

علاقه­اش به خواندن کتاب­های علمی و مذهبی و حضور و فعالیت در پایگاه بسیج باعث می­شد تا لحظات گرانمایه خالی از کارش را به انجام این امور اختصاص دهد. سفره خوش خلقی و نیکویی­اش هماره گسترده بود و جان همگان از آن ارتزاق می کرد.

گرچه در هنگامه برپایی نهضت عظیم انقلاب سن چندانی نداشت اما پس از پیروزی و استقرار حکومت عدل و دیانت، با انجام فعالیت های فرهنگی و حضور در هلال احمر برای کمک به مستمندان، در برومند کردن این نهال جوان و نوپا می کوشید.

وجود پاکش تنها نظاره گر نشانده شدن درخت سبز انقلاب نبود بلکه دوران پرتنش و هیاهوی جنگ را نیز پس از آن درک کرد. پس با عضویت در هلال احمر و سازمان بهزیستی شهر «خوراسگان» عزم بر رفتن و دفاع از خاک وطن کرد. محفل نیک محضران جبهه تنها 3 ماه پذیرای کیمیای وجودش بودند. نهایت در عملیات «بیت المقدس» در حالی که در سمت امدادگر انجام وظیفه می کرد با اصابت گلوله بر پیکر پاکش در تاریخ 21/3/1367 دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.