• حضرت محمد (ص) :بهترین مردم کسی است که مردم از او سود و بهره ببرند
  • امام علی(ع):هدیه دوستی می آورد
  • امام علی(ع):زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید
  • امام علی النقی الهادی علیه‌السلام فرموده‌اند:فروتنى‌ آن‌ است‌ كه‌ با مردم‌ چنان‌ كنى‌ كه‌ دوست‌ دارى‌ با تو چنان‌ باشند.
  • هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست (امام جعفر صادق (ع))
  • تَکَلَّمُوا فِى الْعِلْمِ تَبَیَّنَ أَقْدارُکُمْ عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.
1
اهداي تابلوخطهاي هنرمند شهرمان به توليت آستان حضرت سلمان محمدي(س)

 

اهداي تابلوخطهاي هنرمند شهرمان به توليت آستان حضرت سلمان محمدي(س)
محسن قضاوي خوراسگاني، هنرمند خوشنويسي شهر خوراسگان در هفته فرهنگي و سلمان شناسي اصفهان از سوي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري اصفهان به جوار بارگاه حضرت سلمان محمدي(س) در شهر مدائن کشور عراق اعزام و به همراه هفت هنرمند ديگر اصفهاني هنرهاي خوشنويسي، نگارگري، قلم زني، ضريح سازي، خاتم کاري، قلمکاري و عکاسي را به نمايش گذاشت.
وي متولد 1351 عضو اصلي انجمن خوشنويسان ايران مي باشد که از سال 1366 هنر خوشنويسي را نزد اساتيد بزرگوار حبيب اله فضائلي، قناعت و علي فرزانه آموزش ديده و موفق به اخذ مدرک ممتاز شده است.
قضاوي از شروع فعاليت در کنار پيشه کشاورزي به فعاليت هنري نيز پرداخته و در عرصه هنر علاوه بر خلق آثار زيبا آموزش هنرجويان متعدد در کلاسهاي هنري شهر و همکاري با آموزش و پرورش، همچنين همکاري با جشنواره هاي مختلفي همانند؛ جشنواره بسيج، نمايشگاه قرآن، گردهمايي و اساتيد هنر را نيز در کارنامه خود دارد.
وي در طول اين سالها با ادارات و سازمان هاي دولتي و خصوصي همچون فولاد مبارکه، شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، شوراي اسلامي شهر خوراسگان و سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان همکاري داشته و در ادارات ديگر نيز به عنوان مشاور هنري فعاليت نموده است.
هنر سراي بهار آخرين محل فعاليت متمرکز وي مي باشد. وي در اين هنرسرا کنار استاد بهارزاده خطوطي همچون معلّا، نسخ، ثلث و... را نيز تعليم ديده و در حال تکميل مي باشد.
اين هنرسرا واقع در خيابان شريف واقفي شامل تابلو خطهاي ارزنده و نفيسي در سه گروه؛ نمايشگاهي، نفايس و آينه هاي خدايي(آيات قرآني) مي باشد که علاقه مندان مي توانند به صورت رايگان از اين آثار ديدن نموده با اين هنر بيشتر آشنا شوند..
اين هنرمند جوان شهرمان پس از برگزاري نمايشگاه در جوار آستان حضرت سلمان(س) و استقبال چشم گير علاقه مندان و دوستداران هنر در اين شهر، دو تابلو نفيس خود را به توليت آستان حضرت سلمان(س) اهدا نمود.
وي با قرائت از هنرمندان اين عرصه تقاضا مي نمايد که هنر خود را به صورت زنده در نمايشگاه هاي مختلف به مردم عرضه نمايند.
محسن قضاوي در پايان ضمن قدرداني از سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري به جهت برگزاري نمايشگاه هاي هنري مختلف، هنر خوشنويسي را هنري بسيار پاک و زيبا عنوان کرد و از شوراي اسلامي، شهرداري و مسئولين مربوطه درخواست کرد تا امکان برگزاري نمايشگاه هايي با اين مضامين در مراکز فرهنگي و به ويژه در محلات مختلف شهر را فراهم نموده تا موجب جذب جوانان و علاقه مندان به اين هنر بيش از پيش فراهم گردد.
شايان ذکر است بر اساس شواهد قرائن تاريخي حضرت سلمان محمدي از صحابه پيامبر اسلام(ص) منسوب به منطقه جي و خوراسگان مي باشد.